Aktuality 2012

28.5.2012

Stalo se pravidlem, že poslední víkend v květnu v Kostelní Radouni patří Radouňské traktoriádě. Již 3.ročník Radouň Traktor Czech Párty – setkání majitelů traktorů všeho zaměření, věku i stavu – se uskutečnil 26. května 2012. Z blízkého okolí i vzdálenějších míst přijelo ukázat své nablýskané a vyparáděné stroje celkem 27 majitelů traktorů. Na předváděcí ploše byla k vidění i řada nesoutěžních strojů zemědělské nebo lesnické techniky, které laskavě zapůjčily sponzorské firmy z okolí. Celá akce byla zahájena spanilou jízdou přihlášených strojů po Kostelní Radouni, při které sklidily velký obdiv.

Odpoledne pokračovalo zábavně soutěžním programem. První disciplínou byl tradiční slalom traktorů mezi kužely poslepu, pouze s navigováním od spolujezdce. Ze 14 přihlášených dvojic se nejrychlejší jízdou prezentovala dvojice Jiří Šťástka s navigátorem Pfauserem z Rodvínova, kteří na stroji Domácí traktůrek vytvořili rekord dráhy. Druzí skončili obhájci prvenství Oldřich Miláček s navigátorem Františkem Stejskalem před třetími Romanem Maryškou a Petrem Michálkem.

Druhou „ryze zemědělskou“ soutěží bylo posečení vymezeného prostoru trávy srpem a druhý člen dvojice měl za úkol nadojit velkého panáka „mléka“ z umělého vemene. U této soutěže bylo nejvíce legrace a špičkování z řad publika. Zde s přehledem vyhrála kostelenská dvojice sekáč Petr Vacek s dojičem Lukášem Novákem. Druzí skončili Aleš Šojsl s Petrem Michálkem a Josef Janů s Martinem Slámou – všichni z Okrouhlé Radouně

Další disciplínou bylo tažení bran slalomovou dráhou. Vzhledem k tomu, že brány byly na dlouhém řetězu, nebyla to disciplína pro nikoho z 18 soutěžících vůbec jednoduchá. Všem vypálil rybník Jiří Šívr, který se dostal se svým strojem ERS – domaděl pod magickou hranici 30 vteřin. Druhý skončil Roman Hrubý (oba jsou z Okrouhlé Radouně) před Jiřím Šťástkou z Rodvínova.

Novou a zároveň závěrečnou disciplínou bylo řezání klády o průměru 20 cm s následným vypitím 0,5 litru tekutiny (jaká tekutina se pila nechám na čtenářích, ale vodu všichni nepili). Řezání dvoumužnou pilou kaprovkou není snadná záležitost. Výsledky proto byly překvapivé. První místo si odnesl opět Jiří Šívr se synem Jakubem, na druhém místě stanuli Marek a Vít Miláčkové a bronzovou medaili brali sehraní Jan Stejskal a Simona Miláčková, kterým bylo dohromady 29 let!

Jako každý rok mohli příchozí diváci v průběhu celé akce volit nejoblíbenější stroj roku. Někteří volili starší stroje z důvodu nostalgie (nejstarší stroj Škoda 30 má v technickém průkaze datum výroby 1950), jiní dali na originalitu a ti co vědí, co obnáší udržet tyto stroje v chodu, vsadili na celkovou „vymazlenost“ traktorů. Celkem hlasovalo více jak 180 diváků, z nich někteří byli na závěr vyhlašování odměněni věcnými cenami v tombole. Na třetím místě se 13 hlasy se umístnil Martin David z Vlčetínce se strojem Steyer s čelním nakladačen, druhý skončil stroj Massey Fergusson Jiřího Koláře z Kostelní Radouně s 26 hlasy. O jeden hlas zvítězil k velké radosti tradičních účastníků z Dolní Radouně Pavel Šindelář se strojem Zetor 25 K v modro – stříbrné kombinaci.

Všichni návštěvníci – bylo jich okolo 300 – si mohli nejen prohlédnout traktory, ale dvoumístné letadlo, které bohužel kvůli větru nemohlo vzlétnout. Počasí letos vyšlo na jedničku, pečené prase chutnalo určitě všem, zapít jej bylo také čím, pro drtivou většinu návštěvníků byla návštěva Kostelní Radouně spojena s příjemnými zážitky a k spokojenosti návštěvníků nic nechybělo.

Poděkování patří především sponzorům, dle vyjádření organizátorů můžeme očekávat 4.Traktoriádu na konci května v roce 2013.

Traktorům ZDAR!!

 

13.3.2012

Přinášíme informace k dalšímu ročníku Radouň  Czech Traktor Party, tentokráte s číslovkou 3.
3. ročník „Traktoriády“ se uskuteční v sobotu 26.5.2012. Propozice celého dne jsou následující:

SOUTĚŽE:
1. tradiční slalom po slepu s navigátorem
2. sečení trávy a podojení umělého vemene – soutěž dvojic
3. jízda zručnosti s nářadím – jednotlivci
4. řezání pilou + vypití 0,5 l nápoje – soutěž dvojic

Jako každý rok, i tentokráte se všechny přihlášené stroje utkají ve „výstavním“ souboji o titul „Nejkrásnější stroj 2012“ v diváckém hlasování. Proto nezapomeňte svůj stroj včas přihlásit, „výstavné“ je i tento rok pouze 100 Kč.

PROGRAM:
09.00 – 11.00 prezentace
11.30 – 12.30 spanilá jízda
12.30 – 13.00 pauza na oběd (parkování strojů, úprava soutěžní plochy)
13.00 oficiální zahájení 3. Radouňské traktoriády – soutěže, anketa, vyhlášení vítězů

POČASÍ:
22 stupňů Celsia, mírný severozápadní vítr, bez srážek 🙂

Čas ukončení není určen (většinou se jedná až o nedělní ráno…), volná zábava dle dispozic a peněženek návštěvníků (k této informaci mi pořadatel Roman dopsal „to tam raději nepiš“, tak to sem raději nepíšu).

Těšíme se na setkání se všemi závodníky, diváky i nahodně kolemjoucími fanoušky zajímavé techniky a dobré zábavy.