Aktuality 2013

18.8.2013

Ačkoli jsou tyto stránky věnovány traktoriádě, traktorům a dění kolem nich, přesto dnes uděláme výjimku.

O tomto víkendu totiž uspořádali naši přátelé a naši velcí příznivci z Dolní Radouně nultý ročník hudebního „fesťáku“ pod názvem Radouňský Open Air Candrbál. Tuto dvoudenní hudední akci zahájil v pátek 16.srpna v 16. hodin DJ BAFIS. V Dolní Radouni, na louce před bývalou školou, se až do sobotní noci dále vystřídali skupiny SUMER IN HEAD, KABANOS, OSA KILLERS, DJ CHALUPÁŘI a PALE INSIDE. Pro starší generaci a všechny příznivce dechovek zahrál soubor NEVYŠUKA (NEznámá VYnikající ŠUmavská KApela). Pro pobavení diváků zatančil místní cikánský taneční soubor.

Vzhledem k tomu, že od ukončení hudební produkce uběhlo jen pár hodin, nevíme, jaké ohlasy celá akce měla ani to, zda se bude příští rok opakovat. Případné další informace od pořadatelů zde průběžně zveřejníme.

27.5.2013

V dnešním vydání Jindřichohradeckého deníku byl uveřejněn článek a fotografie z letošního ročníku Radouňské traktoriády.  Celý článek a další fotografie  z této akce naleznete i na stránkách:  http://www.jindrichohradecky.denik.cz/zpravy_region/mezi-traktoristy-byly-i-zeny-20130527.html

25.5.2013

4.ročník radouňské traktoriády je už minulostí. Nepříznivá předpověď počasí zřejmě odradila některé vystavující, což se projevilo, oproti minulosti,  menším počtem vystavovaných strojů. Ačkoli ještě ráno drobně pršelo, počasí se nakonec umoudřilo a celá akce tak proběhla za přijatelných podmínek. Soutěžící i diváci snad strávili příjemné odpoledne, což ale poznáme až z Vašich ohlasů. Za nás, pořadatele, mohu říci, že se akce vydařila. Soutěže proběhly ve sportovním duchu, a protože se diváci i soutěžící chovali ukázněně, nikdo neutrpěl materiální ani zdravotní újmu. Za to vše Vám patří od pořadatelů velké díky.

Protože traktoriáda skončila teprve před pár hodinami  (někteří své úspěchy slaví ještě teď), není v našich silách zveřejnit okamžitě veškeré posbírané materiály. Tyto se budou  průběžně zpracovávat a fotky, video i kompletní výsledky se na těchto webových stránkách v nejbližších dnech postupně objeví.  Děkujeme za Vaši trpělivost.

24.5.2013

Do startu 4. ročníku Radouň Czech traktor párty zbývají už pouze hodiny. Vše je připraveno, trať vytyčená, ceny čekají na své majitele,  soudky s mokem se už chladí a naložený čuník se rozhlíží, v kterém grilu se zítra ohřeje. Jediné, co nedokážeme ovlivnit, je počasí.  Snad ale nikoho nějaká ta dešťová kapka neodradí a zítra k nám přijede v hojném počtu. Je jedno, zda soutěžit, či se jenom pobavit. Rádi Vás tedy zítra všechny přivítáme v Kostelní Radouni.

19.5.2013

Dnes, 19.5.2013,  konala se v Pohostinství  „U Hrnečků“ poslední porada organizátorů před odstartováním 4. ročníku radouňské traktoriády. Byla upřesněna konečná pravidla jednotlivých soutěží, jako jsou časové limity, penalizace, popřípadě diskvalifikace. Byly určeny odměny pro tři nejlepší soutěžící v jednotlivých disciplínách, odměna pro vítěze divácké ankety „Stroj roku 2013“ a nově i odměna pro vítěze stejné ankety,  kterého však hlasováním určí pouze majitelé vystavovaných strojů. Stejně jako vloni, budou  i letos, všechny hlasovací lístky divácké ankety na závěr celé akce slosovány o ceny v malé tombole. Kromě počasí, které zatím neovlivníme, je tedy vše připraveno a celý pořadatelský tým se Vás těší v sobotu 25. května v Kostelní Radouni.

 

 

21.4.2013….už se to blíží….

 

10.3.2013

4. Ročník Radouň czech traktor párty  dne 25.května 2013

Dne 23.2.2013 se konala v Pohostinství U Hrnečků schůze organizátorů radouňské traktoriády. Projednán a schválen byl termín akce, plán jednotlivých soutěží, harmonogram celého dne a ogranizační zajištění. Akce, jako už každoročně, bude zahájena spanilou jízdou soutěžících strojů. Poté budou následovat jednotlivé soutěžní disciplíny.

1. Tradiční slalom poslepu s navigátorem

2. Jízda se zemědělským nářadím

3. Kopení trávy + dojení umělého vemena

4. Práce s cepem + pití oblíbeného nápoje na čas

Během celého dne bude probíhat hlasovací divácká anketa o nejhezčí stroj letošního ročníku. Vylosovaní hlasující diváci budou odměněni věcnými cenami. Odměny jsou připraveny i pro vítěze jednotlivých soutěží.

Samozřejmostí bude veký výběr nápojů, pečené sele, klobásy, grilovaná žebra a jiné pochutiny.