Aktuality 2019

28. května 2019

Vážení přátelé.

Desátý ročník Radouň Czech Traktor Párty skončil. Spolu s ním se uzavřela celá historie této radouňské traktoriády, která původně začala jako bláznivý nápad několika kamarádů. První ročník tak vznikl doslova „na koleně“, bez jakýchkoli zkušeností a prostředků. Byl tak přehlídkou traktorů většinou v pracovním stavu a pouze místních majitelů nebo z nejbližšího okolí. Překvapil nás však kladný ohlas a zájem diváků o tuto akci a tak jsme se rozhodli uspořádat i další ročníky. Postupem let majitelé dávali své stroje do lepšího technického stavu, aby je pak na další traktoriádě předvedli a měli v soutěži o Stroj roku měli větší šanci na lepší umístění.

V soutěžních disciplínách pak mohli řidiči ukázat své schopnosti a dovednosti při ovládání svých strojů. Po spanilé jízdě obcí pak první prověrkou jejich umu a souhry byl každoročně Slalom poslepu s navigátorem. Další soutěže se v průběhu let měnily a tak si mohli řidiči ještě vyzkoušet slalom a jízdu s nářadím, couvání s vlekem, jízdu v terénu, paralelní slalom a další.

Do soutěžení jsme chtěli vždy zapojit co nejvíce lidí, a proto jsme vymýšleli disciplíny, u kterých nebyly traktory zapotřebí. Mohl tak soutěžit opravdu každý. Stačila jen chuť, šikovnost, zručnost a u některých i smysl pro humor. Každý si tam mohl vyzkoušet dojení umělého vemene, ruční řezání dřeva, sečení trávy kosou nebo srpem, praní prádla v neckách a další. Také zde se bojovalo o vítězství, ale důležitější byla legrace a pobavení všech přítomných.

Naše aktivity by nebyly možné bez přispění všech sponzorů. Tímto jim všem děkujeme, největší dík patří společnosti ZEVERA a.s.

Poděkovat musíme i Vám všem, kteří jste některý z našich ročníků navštívili jako soutěžící nebo jako diváci. Za desetiletou historii Vás byly stovky a svým chováním a disciplinovaností jste vždy přispěli k bezproblémovému průběhu celého soutěžního dne.

A co napsat závěrem? Naše rozhodnutí nepořádat další traktoriádu asi některé naše příznivce překvapilo, možná i trochu zklamalo. My jsme ale neměli ambice pořádat tuto akci dlouhodobě, deset ročníků jsme nikdy neplánovali. Po dlouhém rozmýšlení jsme se nakonec rozhodli kapitolu radouňských traktoriád uzavřít právě letošním jubilejním ročníkem.

Tímto se loučíme s našimi příznivci a těšíme se na případné setkání na jiné akci a na jiném místě.

Za všechny už bývalé pořadatele Pavel Hůlka

 

 

Jubilejní 10. ročník traktoriády se koná 25. května 2019.

7.5.2019

Srdečně zveme všechny naše příznivce, diváky a hlavně soutěžící na 10. ročník Radouň Czech Traktor Párty. Letošní jubilejní a zároveň i poslední ročník se uskuteční v sobotu 25. května v Kostelní Radouni. Využijte poslední možnost pochlubit se svými traktory, samoděly apod. Velice rádi přivítáme i ty, kteří se již některých předchozích ročníků zúčastnili, aby společně s námi nyní uzavřeli desetiletou tradici a dodali tak poslednímu ročníku traktoriády na výjimečnosti.