2. ročník – 2011

V sobotu 28.května 2011, za mírně nepříznivého počasí uspořádala parta nadšenců z Kostelní Radouně již druhý ročník RADOUŇ TRAKTOR CZECH PÁRTY. Stejně jako vloni i letos se jednalo o sraz traktorů všeho druhu – od standardních továrních typů až po „mazlíčky“ vyrobené doma. Na sraz přijelo celkem 26 soutěžních strojů z blízkého i dalekého okolí. Na předváděcím prostoru byly k vidění i nesoutěžní převážně zemědělské a lesnické stroje, které zapůjčili sponzorské firmy. Program pátry byl zahájen spanilou jízdou všech zúčastněných vozidel po Kostelní Radouni. Odpoledne pokračovalo soutěžním programem. Pořadatelé vypsali několik disciplín.

V první soutěži, která spočívala ve slalomové jízdě poslepu s pomocí navigátora se utkalo 15 dvojic. Zvítězil domácí řidič Oldřich Miláček s navigací od Františka Stejskala, před dolnoradouňskou dvojicí Pavel Hrubý s navigátorem Sašou Havlíčkem.

Druhou soutěží „ryze zemědělskou“ byla opět soutěž dvojic na čas. Sekáč musel posekat ruční kosou vymezený prostor trávy a selka co nejdříve nadojit velkého panáka mléka z umělého vemena. Tato soutěž sklidila největší divácký ohlas. S přehledem zvítězila dvojice Zdeněk Soldán s Romanem Miláčkem. Pro druhé místo si došel opět Zdeněk Soldán, tentokrát se svojí manželkou Ivanou a třetí skončila Jana Dvořáková jako sekáč a Lukáš Novák coby dojící selka.

Poslední disciplínou byla demontáž kola z vozu, jeho odvalení za čáru a vypití piva na čas. Zde zvítězil Lukáš Novák před Františkem Stejskalem a Vítem Miláčkem.

Každý příchozí divák mohl v průběhu celého odpoledne dát svůj hlas nejsympatičtějšímu stroji. Bylo vidět, že drtivé většině strojů byla věnována nevšední péče a mnohé z nich jsou právem považovány za rodinné stříbro. V této soutěži zvítězil domácí Václav Potužák se strojem ZETOR 3011. Navzdory počasí celá akce proběhla ke spokojenosti pořadatelů. Poděkování za přízeň patří hlavně sponzorům, ale i divákům, kterých se sešlo více než 200. Pečené prase bylo snědeno, ceny předány a tak pořadatelé již přemýšlejí jakým způsobem vyšperkují příští ročník netradiční zábavy, která si již našla místo v kalendáři akcí pořádaných v Kostelní Radouni.
Václav Lukš

vítěz ankety 2011
vítěz ankety 2011

Foto: paja07