Akce 2018

 

(Termíny konání některých akcí a jejich časový program budou postupně doplněny)

 

Výstava starých traktorů Brnířov

V pořadí sedmé brnířovské setkání traktorů a veteránů se koná 19. května 2018 v obci Brnířov u Kdyně na Domažlicku. Pořadatelé zvou všechny majitele starých traktorů i zájemce o starou zemědělskou techniku na toto setkání, kde bude k vidění více jak 100 starých traktorů, z nichž některé jsou i 90 let staré.  Celou akci zakončí ve 14 hodin spanilá jízda veteránů i traktorů v okolí Brnířova.

 

 

 

Pradědečkův traktor

Jedná se už o 14. ročník prezentační a předváděcí akce, kterou pořádá ve dnech 2. a 3. června 2018 v Čáslavi Národní zemědělské muzeum. Všechny potřebné informace naleznete na  http://www.nzm.cz/caslav/akce/?id=474

 

 

Drahovská traktoriáda

Již 11. ročník Dráhovské traktoriády proběhne v sobotu ??.?? 2018 ve vesničce Dráhov (cca 5 km od Veselí nad Lužnicí). Akci pořáda místní Sbor dobrovolných hasičů. Začátek prezentace je v 8 hodin před místní hospodou, v 11 hodin se uskuteční tradiční spanilá jízda obcí.

Video ze sedmého ročníku

 

 

 

ŘEČICKÁ TRAKTORTRIÁDA

Již 8. ročník závodu „domadělů“,veteránů a továrních traktorů se koná ??.??.2018 v Řečici u Dačic.  Samotný program začíná v 10 hod. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program. Další potřebné informace naleznete na  www.traktortriada.cz

Video z ročníku 2013.

 

 

XVI. Traktoriáda Žebnice

Další ročník tohoto jednodenního terénního závodu fréz a traktorů jak domácí, tak i tovární výroby, se uskuteční dne 21.7.2018 v obci Žebnice na Plzeňsku. Tato traktoriáda patří k největším v republice a počet startujících se pohybuje okolo jedné stovky.

Více informaví najdete na www.zebnice.cz/traktoriada

Video z akce:

 

 

 

TRAKTORIÁDA  JANOV

V obci Janov u Litomyšle pořádá místní SDH ??.?.2018  10. ročník traktoriády.

Více na  www.sdhjanov.estranky.cz

Video z přeloňského ročníku:

 

 

Bystřická traktoriáda

X .ročník se koná v sobotu 18. srpna 2018 v Bystřici nad Úhlavou u Nýrska. Více informací najdete na stránkách:

http://bystrickatraktoriada.webnode.cz/

Video z předloňského závodu:

www.youtube.com/watch?v=vt8c4vHRv0I

 

REINGERS 2018

24. – 26. srpna 2018

Téměř každý z příznivců motorismu by chtěl na vlastní oči vidět a na vlastní kůži  zažít atmosféru při vytrvalostním závodu 24 hodin Le Mans. Ne každý je ale ochoten jet 1300 km do francouzského města, aby byl při tom, když  závodní stroje neúnavně krouží dnem i nocí po dráze, neonové reklamy ozařují noční oblohu a zvuk motorů hnaných do vysokých otáček půvobí doslova blaho všem divákům. Něco podobného však můžete vidět doslova doma za humny. Závodní stroje také krouží po dráze dnem i nocí, sice ne tak rychle jako ve Francii, motory nejsou tak vytočené a jejich zvuk spíše připomíná  splašený kombajn a noční oblohu místo neonu ozařují záblesky svářeček, kterými se mechanici snaží opravit vše, co nevydrželo nástrahy tratě. Pokud jste hádali, že je tu řeč o vytrvalostním závodě traktorů, máte pravdu.

Asi 8 km za hraničním přechodem Nová Bystřice – Grametten , v městečku Reingers, se na konci srpna pojede již 18. ročník závodu historických  traktorů na 24 hodin za účasti 90 mezinárodních týmů. Závodí se v několika kategoriích podle stáří,povolených úprav atd. Maximální rychlost se u upravených traktorů pohybuje kolem 70 km/hod. Start hlavního závodu je naplánován  na sobotu 24. srpna 2018 ve 14. hodin, technické přejímky a celý doprovodný program začíná  už v pátek ráno. Vše pak vyvrcholí v neděli odpoledne vyhlášením výsledků a  dekorováním vítězů. Celému závodu přihlíží kolem 15 tisíc diváků.

Další informace naleznete na : www. traktorrennen.at

Fotky z  ročníku 2013 jsou ve Fotogalerii.

Video z ročníku 2013:

 

 

 X. ročník výstavy Traktory – stabilní motory – zemědělské stroje

?. září 2018

Firma N&N KOŠÁTKY s.r.o každoročně pořádá v areálu firmy v Kropáčově Vrutici  u Mladé Boleslavi výstavu historických traktorů a zemědělských strojů.  Více jak 30 historických traktorů a 150 exponátů zemědělských strojů i přímo vlastní.  Část vystavovaných exponátů jsou skutečné unikáty jako např. traktory URSUS, HANOMAG, PRAGA, atd. Výstavy se  zúčastňují i další majitelé traktorů a strojů z ČR a Polska.

www.nn-kosatky.cz

Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

A ještě video ze spanilé jízdy z roku 2012

 

 

 14. Ročník Setkání příznivců starých traktorů

Tato akce se koná ?. října 2018 od 10 hodin v obci Mahouš u Netolic.

Jedná se o výstavu starých traktorů s ukázkou dobové orby.

www.agrodilnymahous.weebly.com

Video: