Místa

                 Muzeum užitkových vozidel.

Pokud chcete vidět krásně zrenovované užitkové vozy, a to především značky TATRA, nemusíte podnikat dlouhou cestu až do Kopřivnice. V Trhových Svinech je otevřeno muzeum, kde jsou tato auta vystavena. Jedná se především o nákladní vozy z 50. – 70. let minulého století, je zde i několik modelů předválečných.  Některé z vystavených aut  jsou opravdu rarity, protože už existují pouze v jednom či dvou posledních exemplářích.

Další potřebné informace naleznetena: www.autodepojih.cz

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Retro auto muzeum

Toto muzeum bylo otevřeno v dubnu letošního roku (2015). Nalézá se v obci Strnadice, asi 14 km od Votic.  V krytých halách je k vidění více než sto vozidel, která byla vyrobena v bývalém „socialistickém bloku“. Běžně jsme se s nimi setkávali a používali je při našich cestách. Nalezneme zde vozidla vyrobená v bývalé NDR,  jako byla značka IFA, Trabant, Wartburg, Barkas, z Polska to je Fiat Polski, Warzsawa, Polonez. Značky z bývalého SSSR zastupují UAZ, Lada, Moskvič, Zaporožec, Volha… Největší zastoupení tu mají vozy vyrobené v bývalém Československu pod značkou Škoda a Tatra. Expozici ještě doplňují značky aut z ostatních socialistických států, jako Yugo, Oltcit, ARO a také vozidla, která se dala koupit v síti prodejen TUZEX (Austin, Renault,Simca,Mercedes…)

Další informace naleznete na stránkách www.retroautomuzeum.cz

9 86 53 27 1

 

 Zemědělské muzeum Čáslav

V Čáslavi, v objektech bývalého vojenského autoparku, se nachází expozice Muzea zemědělské techniky. Tato pobočka Národního zemědělského muzea Praha se specializuje na prezentaci zemědělské techniky. Můžete si zde prohlédnout širokou škálu stabilních motorů, ucelený přehled traktorů, parních strojů i sklízecích mlátiček.

Všechny potřebné informacer naleznete na www.nzm.cz/caslav

086 132 088 109 090 138 135 136 122 123 115 124 117 125 118 126 112 128 121