Místa

                 Muzeum užitkových vozidel.

Pokud chcete vidět krásně zrenovované užitkové vozy, a to především značky TATRA, nemusíte podnikat dlouhou cestu až do Kopřivnice. V Trhových Svinech je otevřeno muzeum, kde jsou tato auta vystavena. Jedná se především o nákladní vozy z 50. – 70. let minulého století, je zde i několik modelů předválečných.  Některé z vystavených aut  jsou opravdu rarity, protože už existují pouze v jednom či dvou posledních exemplářích.

Toto muzeum v současné době již nefunguje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Retro auto muzeum

Toto muzeum bylo otevřeno v dubnu letošního roku (2015). Nalézá se v obci Strnadice, asi 14 km od Votic.  V krytých halách je k vidění více než sto vozidel, která byla vyrobena v bývalém „socialistickém bloku“. Běžně jsme se s nimi setkávali a používali je při našich cestách. Nalezneme zde vozidla vyrobená v bývalé NDR,  jako byla značka IFA, Trabant, Wartburg, Barkas, z Polska to je Fiat Polski, Warzsawa, Polonez. Značky z bývalého SSSR zastupují UAZ, Lada, Moskvič, Zaporožec, Volha… Největší zastoupení tu mají vozy vyrobené v bývalém Československu pod značkou Škoda a Tatra. Expozici ještě doplňují značky aut z ostatních socialistických států, jako Yugo, Oltcit, ARO a také vozidla, která se dala koupit v síti prodejen TUZEX (Austin, Renault,Simca,Mercedes…)

Další informace naleznete na stránkách www.retroautomuzeum.cz

9 86 53 27 1

 

 Zemědělské muzeum Čáslav

V Čáslavi, v objektech bývalého vojenského autoparku, se nachází expozice Muzea zemědělské techniky. Tato pobočka Národního zemědělského muzea Praha se specializuje na prezentaci zemědělské techniky. Můžete si zde prohlédnout širokou škálu stabilních motorů, ucelený přehled traktorů, parních strojů i sklízecích mlátiček.

Všechny potřebné informacer naleznete na www.nzm.cz/caslav

086 132 088 109 090 138 135 136 122 123 115 124 117 125 118 126 112 128 121

 

 

Muzeum historických bicyklů a motocyklů Přerov nad Labem

Toto soukromé muzeum bylo otevřeno v roce 1998 a nachází se v těsné blízkosti přerovského skanzenu. Je v něm k vidění více jak 70 historických jízdních kol a 60 motocyklů nejen českých značek. Součástí sbírky jsou i dobové doplňky, jako jsou plakáty, fotografie, zvonky a mnoho dalších věcí.

www.www.motovelomuzeum.cz

 

Národní zemědělské muzeum Praha

Součástí Národního zemědělského muzea v Praze je i expozice „Jede traktor“. Na ploše přes 500 m2 jsou vystaveny traktory od tuzemských i zahraničních výrobců z let 1917 – 1953.  Je zde i trenažér Zetor Major, který simuluje jízdu po městě a orbu na poli.

www.nzm.cz

 

 

 

Muzeum motocyklů Křivoklát

Muzeum naleznete kousek od hradu Křivoklát. Bylo otevřeno v roce 2008 k tomuto účelu postavených prostorách.Je zde vystavena řada sériově vyráběných motocyků značek JAWA a ČZ, automobilů JAWA, některé tovární speciály, motocykly v provedení pro armádu, bezpečnostní složky a sport. K vidění je více jak 150 exponátů.

www.muzeum-krivoklat.cz

 

 

Muzeum motorismu Znojmo

Kousek pod hrází znojemské přehrady se nachází expozice Muzea motorismu, které se pro veřejnost otevřelo v roce 2008 v prostorách bývalé vodní elektrárny. Na ploše více jak 1500 m2 najdete desítky předválečných motocyklů, bicyklůa stabilních motorů. Jsou zde i traktory, automobily a parní stroje. Vše je doplněno nejen dobovými reklamními tabulemi, plakáty a předměty, ale i dětskými hračkami, šlapacími autíčky a spoustou dalších exponátů, týkajících se motorismu let dávno minulých.

www..muzeum-motorismu.cz

 

 

Muzeum veteránů Radovesnice II

Radovesnice II je malá ves asi 16 km od Kolína.Muzeum je vybudováno v budovách původního velkostatku. V nádherně upravených prostorách jsou vystaveny více jak dvě stovky historických motocyklů převážně značek JAWA a ČZ. Rovněž je zde více jak osm desítek traktorů od domácích výrobců Zetor a Svoboda, až po historické traktory americké, německé a rakouské výroby. Vše je doplněno o stroje, nářadí, vybavení dílen a vším, co souvisí s životem a prací na vesnici a v zemědělství.

www. muzeumradovesnice.cz